Skip to main content

Antoni Macierewicz - blog

Skandaliczna decyzja sądu

portret użytkownika Antoni Macierewicz

Nie znajduję słów, by wyrazić swoje oburzenie z powodu decyzji Sądu Okręgowego w Katowicach, który oddalił protest ws. „znikających” 130 tys. głosów wyborczych. Mieliśmy przecież do czynienia nie tylko z fałszerstwem, ale z fałszerstwem, które wpłynęło na wynik wyborczy.

Minął już rok…

portret użytkownika Antoni Macierewicz
romaszewski.jpg

Wczoraj minął rok od śmierci senatora Zbigniewa Romaszewskiego. Wspominam Zbyszka jako dzielnego człowieka, któremu sprawy społeczne i pracownicze, a także związane z prawami człowieka były najbliższe. Miernikiem oceny działań publicznych zawsze było dla niego dążenie do niepodległości Polski.

Rząd niechęci do polskości

portret użytkownika Antoni Macierewicz
polska_flaga01.jpg

Pomysł, by tereny leżące w niezwykle atrakcyjnych częściach polskich Tatr sprzedać zagranicznej spółce, jest aberracją, która nie mieści się w głowie. A jednak przystało na niego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, wydając zgodę na przeprowadzenie takiej transakcji.

portret użytkownika Antoni Macierewicz

Skandal w PKW?

pkw.jpg

Informacja „Rzeczpospolitej” o tym, że ABW znalazła lukę w systemie informatycznym Państwowej Komisji Wyborczej, to taka wiadomość, w którą trudno w ogóle uwierzyć na kilkadziesiąt godzin przed wyborami.

Polityka Lecha Kaczyńskiego uratowałaby Ukrainę

portret użytkownika Antoni Macierewicz
polska-flaga-stare.jpg

Donald Tusk i Radosław Sikorski w pełni świadomie chcieli osłabić więzi Polski z USA i zrezygnować z polityki budowy porozumienia środkowej i wschodniej Europy. Trzeba to wyraźnie powiedzieć. Radosław Sikorski i Donald Tusk są pośrednio odpowiedzialni za to, że Polska jest dziś zagrożona.

Polska doktryna wojenna

portret użytkownika Antoni Macierewicz

Wystąpienia prezydenta Bronisława Komorowskiego dotyczące dozbrojenia polskiego wojska brzmią ładnie, ale problem pojawia się, kiedy zestawiamy je z rzeczywistością. Podstawową bolączką naszej obronności jest zaniechanie działań zmierzających do stworzenia tarczy antyrakietowej, którą planowali prezydenci Lech Kaczyński i George W. Bush. To największa przewina trójkąta Komorowski-Sikorski-Tusk. Komorowski mówi dziś co prawda o tzw. polskiej tarczy antyrakietowej, ale jego zapowiedzi jak dotąd nie zostały zrealizowane.

Obrońcy WSI wiecznie na posterunku

portret użytkownika Antoni Macierewicz

Wbrew rewelacjom „Gazety Wyborczej” nie było żadnego audytu robionego na przełomie 2006 i 2007 r. w sprawie Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Potwierdza to Mariusz Błaszczak, który w tamtym czasie pełnił funkcję szefa Kancelarii Premiera Jarosława Kaczyńskiego. Wiele gazet głównego – czy, jak się dziś trafnie mówi, mętnego – nurtu atakowało rozwiązanie WSI już wiele lat temu. Wszystkie „argumenty” przytaczane przez „GW” były już wcześniej powtarzane. Warto przypomnieć, że kadra, którą postawiłem na czele SKW, składała się z bardzo doświadczonych ludzi.

Nosek Cichockiego i Tuska

portret użytkownika Antoni Macierewicz

W sprawie generała Noska należy w pierwszym rzędzie zbadać układy między poszczególnymi politykami, z Komorowskim i Tuskiem na czele (i grupami wpływu, które za nimi stoją), oraz ewentualne związki między generałem a ludźmi związanymi z dawnymi służbami specjalnymi. U źródeł tej sprawy stoi Jacek Cichocki. To on był jednym z pomysłodawców rozwiązań, które doprowadziły do rozdzielenia wizyt prezydenta i premiera. To on odpowiadał za brak nadzoru służb nad przetargiem na tupolewy i późniejszym ich remontem. Jeśli analizujemy skandaliczne zachowania gen.

Najważniejsze śledztwo

portret użytkownika Antoni Macierewicz

Śledztwo smoleńskie to najważniejsze śledztwo prowadzone przez polskie organa ścigania w historii niepodległej Rzeczypospolitej. To z jego efektów powinna być rozliczana prokuratura.

Biznes z KGB

portret użytkownika Antoni Macierewicz

W handlu z Rosją zawsze trzeba mieć świadomość, że z drugiej strony występują ludzie ze służb specjalnych, którzy będą realizowali działania dywersyjne wymierzone w Polskę. W świetle tej wiedzy umowa na długoterminowe dostawy ropy, podpisana między PKN Orlen a spółką Rosnieft', rodzi pytania związane z zabezpieczeniem interesu Polski. Rosyjski sygnatariusz umowy gen. Igor Sieczin, znany jest z torpedowania dostaw ropy do orlenowskich Możejek. Czy można tu mówić o opłacalności biznesowej, skoro druga strona z pewnością wykona każdy rozkaz Kremla – także sprzeczny z przyjętymi zobowiązaniami?

Katastrofa kolejowa w Babach

portret użytkownika Antoni Macierewicz
jpg

Z wielkim bólem i żalem przyjąłem wiadomość o dzisiejszej katastrofie kolejowej, która wydarzyła się w okolicach Bab, pod Piotrkowem Trybunalskim i w której zostało poszkodowanych kilkadziesiąt osób, w tym osoba, która w tej katastrofie zginęła śmiercią tragiczną.
Rodzinom osób poszkodowanych, składam wyrazy współczucia i łączę się ze wszystkimi w modlitwie za zmarłych. Ciężko rannym życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Poseł Ziemi Piotrkowskiej
Antoni Macierewicz

Piotrków Trybunalski 12 sierpnia 2011r

Subskrybuj zawartość